Uwielbiamy duże miasta!

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika, szukając wymarzonego domu lub mieszkania?

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika, szukając wymarzonego domu lub mieszkania?

Duży apartament położony w centrum miasta albo dom w cichej i spokojnej okolicy – jeśli masz sprecyzowane oczekiwania co do przyszłego lokum, a także ustabilizowaną sytuację finansową, pora na zakup nieruchomości. Pytanie tylko: jak szukać idealnego miejsca zamieszkania?

 

Mieszkanie idealne

Znalezienie domu lub mieszkania w pełni odpowiadających naszym potrzebom jest sztuką wymagającą czasu i zaangażowania. Proces poszukiwania można skrócić, zdając się na doświadczenie i wiedzę pośrednika nieruchomości. Jeśli przedstawimy mu własne oczekiwania co do przyszłego mieszkania, nie tylko zaprezentuje nam on oferty, którymi dysponuje, ale wesprze również na każdym etapie realizacji formalnego procesu zakupu.

Jeśli w ofercie pośrednika nie znajdziemy nieruchomości, którą chcielibyśmy kupić, wykorzysta on posiadane kontakty biznesowe, aby znaleźć dla nas wymarzone mieszkanie. Dzięki temu nie tracimy czasu na poszukiwanie, odwiedzanie sprzedających czy negocjowanie z nimi ceny sprzedaży nieruchomości. Wszystkie te etapy zrealizuje w naszym imieniu pośrednik, a nam samym pozostanie jedynie zobaczenie tych domów lub mieszkań, które przedstawi agencja pośrednicząca w zakupie i ocena tego, czy spełniają one nasze oczekiwania.

Dostęp do szerszej oferty mieszkań i domów

Zgłaszając się do agencji pośrednictwa realizującej sprzedaż mieszkań i domów zarówno nowych, jak  i z rynku wtórnego, uzyskujemy stosunkowo niskim kosztem dostęp do wielu potencjalnie interesujących ofert. Bez straty czasu możemy od razu przystąpić do wyboru tych mieszkań lub domów, których parametry i fotografie wydają nam się interesujące.

– Zawsze proponujemy naszym klientom szeroki zakres ofert, aby mogli ostatecznie zadecydować, jakie mieszkanie czy też dom odpowiadają ich potrzebom. Zdarza się, że pierwsze wyobrażenia o wymarzonej nieruchomości są modyfikowane po zobaczeniu domu z pozoru zupełnie innego niż ten, który opisywany był wcześniej przez klienta. – mówi pracownik firmy Broker Nieruchomości. – Klienci, którzy początkowo szukali mieszkań, byli skłonni do kosztowniejszej inwestycji, oglądając np. nasze 130-metrowe bliźniaki na Osowie, które mamy w ofercie – dodaje.

Korzystając z usług pośrednika, przede wszystkim likwidujemy wiele problemów formalnych dotyczących zakupu nieruchomości i zyskujemy wsparcie doświadczonej w tym temacie osoby. Pośrednik sformułuje dla nas treść umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości, która będzie chroniła nasze interesy, umówi spotkanie z notariuszem, a także sprawdzi rzeczywisty stan mieszkania i jego ewentualne zadłużenie w elektrowni, gazowni, wodociągach i spółdzielni mieszkaniowej. Może także skontrolować księgi wieczyste interesującego lokum oraz wskazać doradcę kredytowego, który pomoże zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.