Uwielbiamy duże miasta!

Masa szpachlowa do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności

Masa szpachlowa do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności

Producenci suchej zabudowy oferują klientom dostęp do szerokiej gamy produktów dostosowanych do różnych potrzeb i miejsc aplikacji. I nie dotyczy to tylko płyt gipsowo-kartonowych.

 

Dotyczy to także mas szpachlowych. Choć na pierwszy rzut oka produkty te nie różnią się między sobą niczym szczególnym to jednak są między nimi pewne różnice. Różnice dotyczą nie tylko sposobu przygotowania ich do użycia – warto pamiętać o tym, że obok gotowych mas szpachlowych występują również masy w proszku do samodzielnego rozrobienia, ale również właściwości jakie je cechują.

 

Osoby, które planują przeprowadzenie remontu w pomieszczeniach, gdzie panuje wysoka wilgotność i dodatkowo utrzymuje się ona ponad 10 godzin na dobę, powinny pomyśleć o zastosowaniu masy szpachlowej, która w takich warunkach zda egzamin. W wypadku mieszkań i domków jednorodzinnych na podwyższone działanie wilgoci narażone są łazienki, salony kąpielowe, domowe sauny czy też domowe SPA.

 

Źle dobrana masa szpachlowa do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych może skutkować rozwojem pasożytów, typu pleśń czy grzyb. A one z kolei nie tylko szpecą wygląd pomieszczenia, ale również zagrażają zdrowiu człowieka. W konsekwencji czego właściciel skazany jest na ponowne przeprowadzenie remontu, a to się oczywiście wiąże z nowymi kosztami i nakładem pracy.

 

Dlatego układając płyty gipsowo-kartonowe w pomieszczeniach typu łazienka należy zaopatrzyć się w masę szpachlową przeznaczoną właśnie do stosowania w środowiskach wilgotnych.

 

Materiały, jakie muszą zostać użyte w pomieszczeniach narażonych na zwiększone działanie wilgoci

 

Jeśli chcemy być pewni, że nasze pomieszczenie zostało dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci powinniśmy wraz z masą szpachlową zastosować również:

    • impregnowane płyty gipsowo-kartonowe

 

    • taśmę samoprzylepną lub taśmę z włókna szklanego

 

    • odpowiednie profile, które posiadają wyższą niż standardowe klasę korozyjności C3 lub nawet C5.

Wykorzystanie wszystkich wyżej wymienionych produktów zagwarantuje nam czyste i świeże wnętrze przez wiele lat.