Uwielbiamy duże miasta!

Nowoczesne biurowce

Nowoczesne biurowce

Projektowanie budynków użytkowych to nie lada wyzwanie. Zaczynając pracę trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo parametrów. Ważne jest przede wszystkim do jakich celów będzie budowany obiekt, ile osób i w jakim charakterze będzie w nim pracować. Ważne jest przemyślenie szlaków komunikacyjnych w budynku, tak aby poruszanie się w nim było łatwe i przyjemne. Dzisiejsze czasy charakteryzują się dużą zmiennością również w zakresie wykorzystania przestrzeni. Bardzo cenne są więc projekty, które łatwo można modyfikować zależnie od zmieniających się potrzeb.

Biuro na miarę XXI wieku

Obecnie przedsiębiorstwa mają już świadomość tego, że dobrze zaprojektowane miejsce pracy daje wiele profitów. Odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej pozwala na podniesienie poziomu efektywności, wspiera kreatywność i zwiększa satysfakcję pracowników. Wszystkie te czynniki bezpośrednio przekładają się na zyski firmy. Podczas projektowania biurowców należy zwrócić uwagę na ergonomię i wygodę proponowanych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się systemy ruchomych ścian, które pozwalają na łatwą zmianę aranżacji przestrzeni. Standardem jest też uwzględnianie w projekcie miejsca na posiłki, odpoczynek, a nawet zabawę.

Budynek to wizytówka

Dla coraz większej liczby przedsiębiorstw ogromną rolę odgrywa także wygląd zewnętrzny biurowca. Firmy zwracają uwagę na to, że budynek staje się wizytówką i często decyduje o kluczowym pierwszym wrażeniu klienta, czy kontrahenta. Dużą rolę w postrzeganiu marki ma styl nieruchomości. W przypadku firm, które chcą być zapamiętane jako nowoczesne, najlepszy będzie wygląd nieco futurystyczny. W idealnym przypadku elewacje mogą być spójne z logo oraz kolorystyką firmy. Różnokolorowe płyty elewacyjne są tu pomocnym rozwiązaniem. Na wielu budynkach biurowych często można zobaczyć elewacje, w których połączono różne materiały: tradycyjne tynki, drewno, metalowe panele oraz płyty elewacyjne na przykład z cementu.

Zobacz także: Architektura ze szkłem w roli głównej