Uwielbiamy duże miasta!

Prawy brzeg Wisły atrakcyjnym miejscem do życia

Prawy brzeg Wisły atrakcyjnym miejscem do życia

Od kilku lat analitycy obserwują niesłabnący trend związany z rozwojem inwestycji deweloperskich po prawej stronie warszawskiej Wisły. Szczególnym zainteresowaniem inwestorów i klientów cieszą się przede wszystkim dzielnice położone w bliskim sąsiedztwie rzeki, w szczególności bardzo atrakcyjna Praga Południe oraz jej północna imienniczka.

Co przyciąga potencjalnych kupujących? Z pewnością bliskość centrum stolicy oraz nowoczesna i bardzo bogata infrastruktura prawego brzegu Wisły. Poza tym na Pradze Południe istnieje wiele możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu, uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych czy uprawianiu sportów. Do tego dochodzi także bardziej kameralna atmosfera dzielnicy, która, mimo, że modna, nadal uchodzi za niszową. To wciąż dość alternatywna lokalizacja, która kusi różnorodnością ofert mieszkaniowych.

Praga Południe to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Romantyczna Saska Kępa, która w miesiącach wiosenno-letnich wprost tętni życiem kulturalnym, czy pełen zabytków Kamionek przywołujący na myśl klimat dawnych lat – to dwa popularne kierunki warszawskich migracji. Coraz bardziej poszukiwane stają się także mieszkania na Grochowie.
Praga Południe to również dobra oferta dla rodzin z dziećmi. Park Skaryszewski oraz rezerwat krajobrazowo-historyczny Olszynka Grochowska to ciekawe miejsca na weekendowe wycieczki i pikniki.

Praga Południe jest miejscem sprzyjającym pracy twórczej. Swojego czasu mieszkało tu wiele sławnych osób jak np.: poetka Agnieszka Osiecka, pisarz Andrzej Stasiuk, znany warszawski architekt Bohdan Lachert, Robert Gawliński czy Edward Stachura.

Dziś mieszkać na Pradze Południe może każdy chętny. Oferta lokali deweloperskich nieustannie się rozrasta, a przedsiębiorcy starają się trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Ciekawie prezentuje się także oferta mieszkań z rynku wtórnego, które nierzadko potrafią zaskoczyć wymyślnością aranżacji czy nietuzinkowym wyposażeniem. Praga Południe sprzyja życiu artystycznemu i rozwojowi interesujących projektów, których przykładem jest np. Neon Muzeum w Soho Factory przy ul. Mińskiej.

Praga Południe stanowi interesującą lokalizację dla ludzi pragnących spokojnej przystani, ale także bliskości ciekawych miejsc oraz atrakcyjnych wydarzeń.