Uwielbiamy duże miasta!

Układ mieszkania ma znaczenie – na co zwrócić uwagę?

Układ mieszkania ma znaczenie – na co zwrócić uwagę?

Rozkład mieszkania w bezpośredni sposób decyduje o jego funkcjonalności. Jeśli więc wyjątkowo zależy nam na wygodzie, musimy zwrócić szczególną uwagę na ten element. Czemu konkretnie przyjrzeć się przy zakupie lokum? Jaki rozkład jest najwygodniejszy? Oto kilka przydatnych wskazówek, z których skorzystać powinien każdy kupujący nowe mieszkanie.

Kuchnia

W ostatnich latach nowe mieszkania zaprojektowane są bez osobnej kuchni, a z niewielkim aneksem kuchennym, który płynnie połączony jest z salonem lub jadalnią. Nie każdemu taki układ odpowiada. Aneks kuchenny to na dobrą sprawę tylko namiastka kuchni – jeśli zależy Ci na sporej przestrzeni do gotowania, musisz szukać takiego mieszkania, które pozwoli Ci stworzyć odpowiednie warunki.

Łazienka i ubikacja

Połączenie łazienki i ubikacji to odwieczny problem kupujących mieszkania. Część woli, gdy oba te pomieszczenia są oddzielone, inni natomiast nie widzą problemu w tym, że są ze sobą zintegrowane. Zwróć uwagę na ten szczegół podczas zakupu mieszkania. Pamiętaj, że liczy się tu przede wszystkim wygoda przyszłych lokatorów, czyli Ciebie i Twojej rodziny. Sprawdź także to, czy ubikacja nie jest zbyt blisko kuchni. Dla niektórych osób jest to dość istotna kwestia.

Przechodnie pokoje

Układ niektórych mieszkań zakłada, że do poszczególnych pomieszczeń dostaniemy się przechodząc przez inne. Tzw. przechodnie pokoje bywają kłopotliwe i nierzadko są niemile widziane przez potencjalnych nabywców mieszkania. Zastanów się, czy pełen rozkład jest dla Ciebie priorytetem.

Okna i balkon

Okna i balkon nie są typowymi elementami układu mieszkania ale warto przyjrzeć się temu, co znajduje się za nimi, a także na jaką stronę świata wychodzą. Mówi się, że najwięcej słonecznego światła zapewniają okna skierowane na południe lub południowy zachód. Mieszkanie słoneczne to mieszkanie pełne energii!

Jadalnia

Nowe mieszkania nieczęsto przewidują osobne miejsce na stół, gdzie spożywane będą posiłki. Jeśli nie chcesz jadać na co dzień w salonie, warto zainwestować w większe mieszkanie, w którym bez problemu znajdziesz miejsce na jadalnie. Obecnie pokoje jadalne łączone są także z aneksami kuchennymi, co nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem.

Zobacz projekty salonów połączonych z aneksem kuchennym, w których można ciekawie zaaranżować jadalnię: http://zaulekzlotnicki.pl/mieszkania-na-sprzedaz/

Ewentualne zmiany

Masz skłonności do dokonywania zmian lub poprawek? W takim razie zainteresuj się mieszkaniami, gdzie ewentualna przebudowa będzie w ogóle możliwa. Wyobraź sobie, jakie modernizacje mogą nastąpić w nabytym lokum na przestrzeni najbliższych lat i czy nie będą one oznaczały prawdziwej rewolucji. Podkreślmy to ponownie – liczy się wygoda i funkcjonalność!

W. Chentkiewicz