Uwielbiamy duże miasta!

Wkrętarki na każdą budowę

Wkrętarki na każdą budowę

Każdej osobie przy domowym remoncie przyda się wkrętarka akumulatorowa. Jest to nie tylko funkcjonalne, ale również poręczne narzędzie, z którego użytek zrobi praktycznie każdy majsterkowicz. Oczywiście wybór odpowiedniej wkrętarki nie jest łatwym zadaniem. Należy bowiem znać podstawowe parametry oraz cechy, w przeciwnym razie narzędzie nie będzie właściwie dopasowana do aktualnych potrzeb.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli wkrętarek akumulatorowych, które będą różniły się nie tylko przeznaczeniem, ale również ceną. Część wkrętarek łączy nawet funkcje kilku urządzeń. Na jaką wkrętarkę akumulatorową zatem się zdecydować? Polecamy wkrętarki ze sklepu https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wkretarki-wiertarki-mloty/wkretarki

 

Jaką wkrętarkę wybrać?

Warto wiedzieć, że wkrętarka akumulatorowa jest narzędziem, które spełni swoje zadanie we wszystkich pomieszczeniach, które nie mają gniazdek elektrycznych. Wkrętarki są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią ograniczeń w postaci kabli. Z wkrętarką akumulatorową można spokojnie pracować nie tylko w nietypowych miejscach, ale także w różnych pozycjach. Coraz częściej używane są wkrętarki kątowe, które wyposażone są w specjalną głowicę obrotową pozwalającą na pracę w bardzo trudno dostępnych miejscach. Należy ponadto mieć świadomość, że zdecydowana większość wkrętarek jest wyposażona w funkcję wiercenie. Narzędzia dzięki tej opcji są znacznie bardziej użyteczne.

 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze wkrętarki?

– Moc

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że moc wkrętarki nie oddziałuje tylko i wyłącznie na długość pracy bez przegrzania, ale również na rodzaje materiałów, z którymi można pracować tym narzędziem. Moc będzie odgrywała dużą rolę przede wszystkim w przypadku wiertarko-wkrętarek, ponieważ im wyższa moc, tym w twardszym materiale będzie można dokonywać wierceń.

 

Napięcie

Wybór powinien zależeć przede wszystkim od sposobu wykorzystania danej wkrętarki. Warto mieć świadomość, że napięcie oddziałuje na moc danej wkrętarki.

 

Wkrętarki o napięciu:

3.6 do 4.8 V – bardzo dobrze wykonają swoje zadanie przy skręcaniu sprzętu GG lub mebli

6.5 do 10 V – spełnią swoją rolę przy okazjonalnych, a także mało wymagających pracach remontowych

9.6 do 14 V – będą świetnym rozwiązaniem przy częstszych oraz intensywnych pracach. W sytuacji, gdy jest to wiertarko-wkrętarka będzie można dokonać wierceń otworów w różnych materiałach.

18 V i więcej – są urządzeniami przede wszystkim przeznaczonymi dla profesjonalistów, bardzo często wyposażone są one dodatkowo w mechanizm udarowy, który umożliwia na wiercenie otworów nawet w murach.